Biblioteka filmów

Sposób na sandacze

Wyprawa na sandacze na obfitujący w nie zbiornik zaporowy Pilchowice. Klasyk gatunku.

Bat cz. 1

W pierwszej części „Bata” Piotr Stępniak zdradzi nam m.in., jak dobrać odpowiedni sprzęt oraz jak zrobić prostą i efektywną zanętę.

Bat cz. 2

W drugim odcinku instruktażu udzielają także Janusz Smalec (mistrz Polski) i Mariusz Walczyk (członek kadry narodowej). Wspólnie nauczą nas, jak wygruntować łowisko, jak podawać zanętę oraz zdradzą kilka innych sekretów, dzięki którym każdy może szybko zacząć skutecznie łowić batem.

Wędkarstwo podlodowe 3

W kolejnej odsłonie cyklu "Sekrety Mistrzów" dowiemy się jak skutecznie łowić okonie, posługując się blaszką podlodową. Remigiusz Kopiej zaprezentuje wiele odmian tej przynęty oraz szczegółowo omówi techniki wabienia ryb przy jej użyciu.

Rex Hunt Karpie, leszcze... i coś jeszcze

Rex Hunt przekazuje cząstkę swojej olbrzymiej wiedzy na temat połowu karpi i leszczy. Coś co z pewnością zainteresuje każdego wędkarza.

Jig Master

Klasyczny film instruktażowy, jak skutecznie łowić drapieżniki miękkimi przynętami na główkach jigowych. Duża dawka konkretnych informacji, dokładny, rzeczowy komentarz i widoczne efekty zastosowanych w praktyce wskazówek.

Na wędkarskim poligonie

Łowiąc pod okiem Jakuba Vágnera, znanego czeskiego wędkarza, sporo dowiedzieliśmy się na temat dwóch metod, wykorzystujących jako przynęty martwe rybki. Zarówno drop shot, jak i system drachkovitcha okazały się niezwykle skuteczne aż na kilka gatunków drapieżników.

Pollack na Hitrze

Pollack (po angielsku rdzawiec) to popularna ryba morska. Jak ją łowić lekkim spiningiem, uczyliśmy się na norweskiej wyspie Hitra.