Biblioteka filmów

Highway to Hel

Droga do sukcesu nie zawsze bywa usłana różami. Przekonali się o tym Łukasz i Mariusz chętni do spróbowania swoich sił z bałtyckimi łososiami. Trollingowali oni pod bacznym okiem Pawła Mireckiego. Ale – jako się rzekło – początki bywają wyboiste, a to choroba morska, a to metrowa ryba na kiju, która potrafi wyssać z wędkarza wszystkie siły. Słowem: istny Highway to Hel!

Tańczący z jesiotrami

Obejrzyjmy wspólnie, jak można „zatańczyć” z jesiotrami zamieszkującymi legendarną rzekę Fraser w Kanadzie.

Sposób na lina

Przedstawiamy film poświęcony jednej z najbardziej fascynujących ryb spokojnego żeru zamieszkujących polskie wody – linowi. Jest to ryba tajemnicza, do tego piekielnie silna, co w połączeniu z trudnym łowiskiem czyni z niej godnego przeciwnika.

Na tropie szczupaka

Wyprawa na irlandzkie szczupaki, podczas której ćwiczyliśmy różne metody połowu cętkowanych drapieżników. Łowienie w rzece i w jeziorze, z brzegu i z łodzi. Na spining, trupka, muchę, trolling i całkiem nietypowe przynęty.

Wielka Majówka

Jest to opowieść o wyprawie w nieznane, o odwiecznej i szalonej pogoni muszkarzy za rójką jętki majowej. Tym razem poniosło nas na łowiska bałkańskie, "pachnące" jeszcze wojną.

Z wędką na Kanary

Wakacyjna wycieczka do ciepłych nadmorskich kurortów wcale nie musi polegać na wygrzewaniu się w promieniach słońca i piciu kolorowych drinków. Zwłaszcza gdy jest się wędkarzem z krwi i kości, a za cel letniego wypoczynku wybierze się Wyspy Kanaryjskie.

Sposób na okonia

Tym razem zdecydowaliśmy się na spotkanie z piękną, waleczną i żarłoczną rybą – okoniem. Natalia i Sławek, zwycięzcy castingu WMH, pojechali wraz z naszą ekipą spróbować lekkiego spinningu w wersji jeziorowej.

Wędkarstwo podlodowe 2 - Sposób na sieję

W tym odcinku Michał Krzyżanowski w towarzystwie Pawła Mireckiego pokaże, jak skutecznie łowić sieje, uznawane za najbardziej szlachetne ryby pośród tych, które można złowić pod lodem.