Biblioteka filmów

Jak złowić belonę

Łowienie belon w morskiej toni bardzo mało różni się od spinningowania w wodach śródlądowych i po paru wprawkach staje się nie tylko niezwykle wciągającym sposobem na urlopowy wypoczynek, ale również niczym nie ustępuje najbardziej emocjonującym postaciom spinningu śródlądowego.

Spinningowa wzdręga

Ultralekki jeziorowy spinning w najlepszym wydaniu. Swój sposób na wzdręgi przedstawia znany aktor Robert Czebotar, uczeń nie mniej znanego mistrza spinningu Rajmunda Litwińskiego.

Tyczka dla każdego

Damian – nasz specjalista od białorybu, w przystępny sposób podpowiada, jak dobrać odpowiedni sprzęt i w jaki sposób skutecznie wykorzystać go nad wodą. W filmie znajdziecie porady dotyczące przygotowania stanowiska, odpowiedniej zanęty, a także miejsc, które sprawdzą się podczas zasiadki z tyczką.

Drachkovitch & Drop shot

Na czeskim łowisku specjalnym, łowiąc pod okiem Jakuba Vágnera, znanego czeskiego wędkarza, sporo dowiedzieliśmy się na temat dwóch, mało jeszcze znanych w Polsce metod, wykorzystujących jako przynęty martwe rybki.

Spławik kontra lekki grunt

Robert Wiśniewski z Centrum Wędkarstwa zaufał drgającej szczytówce, a Damian Furmańczyk, zawodnik specjalizujący się w metodzie spławikowej, pozostał wierny odległościówce. Obaj demonstrują swoje zestawy, omawiają ich budowę oraz zalety, a w międzyczasie łowią dorodne karasie, liny, a także jazie i płocie.

Szczupaki z płytkiej wody

Doskonale wszystkim znany Piotr Piskorski pokaże przynęty, jakimi kusi zębate drapieżniki żerujące na płytkich wodach. Dowiecie się m.in., czym różnią się crankbaity od twitchbaitów oraz jakie jerkbaity i powierzchniowce goszczą w jego pudełkach.

Metoda bolońska

Waldemar Ptak wraz ze swoim kolegą Sławkiem, znanym wędkarzem z Dunajca, postarają się przekonać Was o skuteczności tej metody, łowiąc waleczne certy i świnki.

Spinning dla wytrwałych

Nasi bohaterowie podjęli się zaprezentowania rybności na wodach w okolicy Bydgoszczy, ale na skutek niesprzyjającej pogody ich zadanie bardzo się skomplikowało...