Biblioteka filmów

Spławik kontra lekki grunt

Robert Wiśniewski z Centrum Wędkarstwa zaufał drgającej szczytówce, a Damian Furmańczyk, zawodnik specjalizujący się w metodzie spławikowej, pozostał wierny odległościówce. Obaj demonstrują swoje zestawy, omawiają ich budowę oraz zalety, a w międzyczasie łowią dorodne karasie, liny, a także jazie i płocie.

Spinning dla wytrwałych

Nasi bohaterowie podjęli się zaprezentowania rybności na wodach w okolicy Bydgoszczy, ale na skutek niesprzyjającej pogody ich zadanie bardzo się skomplikowało...

Metoda bolońska

Waldemar Ptak wraz ze swoim kolegą Sławkiem, znanym wędkarzem z Dunajca, postarają się przekonać Was o skuteczności tej metody, łowiąc waleczne certy i świnki.

Szczupaki z płytkiej wody

Doskonale wszystkim znany Piotr Piskorski pokaże przynęty, jakimi kusi zębate drapieżniki żerujące na płytkich wodach. Dowiecie się m.in., czym różnią się crankbaity od twitchbaitów oraz jakie jerkbaity i powierzchniowce goszczą w jego pudełkach.

Bat cz. 1

W pierwszej części „Bata” Piotr Stępniak zdradzi nam m.in., jak dobrać odpowiedni sprzęt oraz jak zrobić prostą i efektywną zanętę.

Bat cz. 2

W drugim odcinku instruktażu udzielają także Janusz Smalec (mistrz Polski) i Mariusz Walczyk (członek kadry narodowej). Wspólnie nauczą nas, jak wygruntować łowisko, jak podawać zanętę oraz zdradzą kilka innych sekretów, dzięki którym każdy może szybko zacząć skutecznie łowić batem.

Sposób na sandacze

Wyprawa na sandacze na obfitujący w nie zbiornik zaporowy Pilchowice. Klasyk gatunku.

Wędkarstwo podlodowe 3

W kolejnej odsłonie cyklu "Sekrety Mistrzów" dowiemy się jak skutecznie łowić okonie, posługując się blaszką podlodową. Remigiusz Kopiej zaprezentuje wiele odmian tej przynęty oraz szczegółowo omówi techniki wabienia ryb przy jej użyciu.