Biblioteka filmów

Toniowe drapieżniki część 2 - Finał

Ostateczne starcie ze szczupakami buszującymi w toni pewnego pięknego jeziora. Zobaczycie tu jak znaleźć takie ryby i jak się do nich dobrać. Kopalnia wiedzy o łowieniu w toni!

Toniowe drapieżniki część 1 - Prolog

Gdy zawodzi obławianie strefy przydennej, warto zainteresować się, czy drapieżniki nie przemieszczają się w toni za stadami białorybu. Jeśli tak, to trzeba się do nich dobrać. Film ten jest zapisem pierwszej części zmagań z sandaczami i szczupakami w toni jeziorowej.

Morski spławik

Możliwości łowienia ryb w Bałtyku jest naprawdę dużo. Wakacje nad polskim morzem wcale nie muszą nas ograniczać do pilnowania grajdołka i snucia marzeń o zbliżającym się sezonie wędkarskim. Waldemar Ptak i Marcin Zagóra spróbują zachęcić wszystkich do sięgnięcia po najprostszą z wędek, którą jest bat.

Pierwsza wędka

Tym razem Waldek Ptak pokazuje, jak złożyć swój pierwszy wędkarski zestaw zarówno w wersji spławikowej, jak i gruntowej. Dokładnie omawia elementy obu zestawów, pomaga też dopasować odpowiednie parametry do Waszej pierwszej wędki.

Wędkarskie abecadło - Bat

Film instruktażowy z cyklu Wędkarskie Abecadło, poświęcony łowieniu wędką z zestawem skróconym, tzw. batem.

Spinningowe potyczki

Paweł, Kamil oraz Maciek wyruszają do Irlandii, aby pod czujnym okiem miejscowych przewodników – Jacka Gornego oraz Tomka Kurmana realizować wędkarskie zadania.

Okonie na spławik

Tę tradycyjną metodę również można urozmaicać na różne sposoby. Robert i Waldek pokazują czym łowić, jak zrobić odpowiedni zestaw, gdzie szukać ryb i jak je nęcić.

Jak złowić dorsza

Film poświęcony łowieniu bałtyckich dorszy z kutra. W tym materiale, oprócz łowienia ryb, przed kamerą podpowiadamy ciekawe rozwiązania techniczne oraz prezentujemy sprawdzone metody łowienia.