Biblioteka filmów

Pierwsza wędka

Tym razem Waldek Ptak pokazuje, jak złożyć swój pierwszy wędkarski zestaw zarówno w wersji spławikowej, jak i gruntowej. Dokładnie omawia elementy obu zestawów, pomaga też dopasować odpowiednie parametry do Waszej pierwszej wędki.

Wędkarskie abecadło - Bat

Film instruktażowy z cyklu Wędkarskie Abecadło, poświęcony łowieniu wędką z zestawem skróconym, tzw. batem.

Spinningowe potyczki

Paweł, Kamil oraz Maciek wyruszają do Irlandii, aby pod czujnym okiem miejscowych przewodników – Jacka Gornego oraz Tomka Kurmana realizować wędkarskie zadania.

Okonie na spławik

Tę tradycyjną metodę również można urozmaicać na różne sposoby. Robert i Waldek pokazują czym łowić, jak zrobić odpowiedni zestaw, gdzie szukać ryb i jak je nęcić.

Jak złowić dorsza

Film poświęcony łowieniu bałtyckich dorszy z kutra. W tym materiale, oprócz łowienia ryb, przed kamerą podpowiadamy ciekawe rozwiązania techniczne oraz prezentujemy sprawdzone metody łowienia.

Nowoczesna gruntówka

Niezawodny Waldek Ptak opisuje podobieństwa i różnice między feeederem i quiverem. Demonstruje krok po kroku, jak zmontować odpowiednie zestawy, jak dostosować je do różnych typów zanęt i warunków łowienia oraz, oczywiście, jak łowić!

Boczny trok

Jak dobrać wędkę i kołowrotek, jak zawiązać boczny trok, a także jak i gdzie poprowadzić taki zestaw – o tym wszystkim, w bardzo przystępny sposób, opowiada Robert Jernaś – ekspert z Centrum Wędkarstwa.

Bat z gumą

Najlepiej jest się nauczyć wędkowania, sięgając po najprostszy sprzęt, a taką najprostszą (a zarazem bardzo skuteczną) wędką jest bat. Przedstawiamy dziś jego mocniejszą wersję, przeznaczoną na ryby średnich rozmiarów.