Biblioteka filmów

Okonie na spławik

Tę tradycyjną metodę również można urozmaicać na różne sposoby. Robert i Waldek pokazują czym łowić, jak zrobić odpowiedni zestaw, gdzie szukać ryb i jak je nęcić.

Jak złowić dorsza

Film poświęcony łowieniu bałtyckich dorszy z kutra. W tym materiale, oprócz łowienia ryb, przed kamerą podpowiadamy ciekawe rozwiązania techniczne oraz prezentujemy sprawdzone metody łowienia.

Nowoczesna gruntówka

Niezawodny Waldek Ptak opisuje podobieństwa i różnice między feeederem i quiverem. Demonstruje krok po kroku, jak zmontować odpowiednie zestawy, jak dostosować je do różnych typów zanęt i warunków łowienia oraz, oczywiście, jak łowić!

Boczny trok

Jak dobrać wędkę i kołowrotek, jak zawiązać boczny trok, a także jak i gdzie poprowadzić taki zestaw – o tym wszystkim, w bardzo przystępny sposób, opowiada Robert Jernaś – ekspert z Centrum Wędkarstwa.

Bat z gumą

Najlepiej jest się nauczyć wędkowania, sięgając po najprostszy sprzęt, a taką najprostszą (a zarazem bardzo skuteczną) wędką jest bat. Przedstawiamy dziś jego mocniejszą wersję, przeznaczoną na ryby średnich rozmiarów.

ABC Odległościówki

O tej popularnej, lecz wbrew pozorom niełatwej metodzie połowu opowiada Oliwia Popławska z Team Dragon, specjalistka od angielskiej metody odległościowej. Krok po kroku opwiada o tej metodzie wędkowania, dokładnie wszystko objaśniając.

Jak złowić belonę

Łowienie belon w morskiej toni bardzo mało różni się od spinningowania w wodach śródlądowych i po paru wprawkach staje się nie tylko niezwykle wciągającym sposobem na urlopowy wypoczynek, ale również niczym nie ustępuje najbardziej emocjonującym postaciom spinningu śródlądowego.

Spinningowa wzdręga

Ultralekki jeziorowy spinning w najlepszym wydaniu. Swój sposób na wzdręgi przedstawia znany aktor Robert Czebotar, uczeń nie mniej znanego mistrza spinningu Rajmunda Litwińskiego.