Biblioteka filmów

Szczupakowe jigowanie - przynęty i techniki

Celem wyprawy Pawła Mireckiego i Grześka Sicińskiego tym razem były łowiska szkierowe. Długa zima sprawiła, że chętne do współpracy szczupaki teraz jakoś nie kwapiły się do spontanicznych ataków i prowokowanie ich do brań stało się trudne.

Czorsztyńskie diabły

Epicka wyprawa na sandacze z Zalewu Czorsztyńskiego, gdzie wybrali się Paweł Mirecki i Saturnin Jabaji. Spotkali tam miejscowych kolegów, z którymi wypłynęli na głębokie tonie u stóp Pienin.

Toniowe drapieżniki część 2 - Finał

Ostateczne starcie ze szczupakami buszującymi w toni pewnego pięknego jeziora. Zobaczycie tu jak znaleźć takie ryby i jak się do nich dobrać. Kopalnia wiedzy o łowieniu w toni!

Toniowe drapieżniki część 1 - Prolog

Gdy zawodzi obławianie strefy przydennej, warto zainteresować się, czy drapieżniki nie przemieszczają się w toni za stadami białorybu. Jeśli tak, to trzeba się do nich dobrać. Film ten jest zapisem pierwszej części zmagań z sandaczami i szczupakami w toni jeziorowej.

Morski spławik

Możliwości łowienia ryb w Bałtyku jest naprawdę dużo. Wakacje nad polskim morzem wcale nie muszą nas ograniczać do pilnowania grajdołka i snucia marzeń o zbliżającym się sezonie wędkarskim. Waldemar Ptak i Marcin Zagóra spróbują zachęcić wszystkich do sięgnięcia po najprostszą z wędek, którą jest bat.

Pierwsza wędka

Tym razem Waldek Ptak pokazuje, jak złożyć swój pierwszy wędkarski zestaw zarówno w wersji spławikowej, jak i gruntowej. Dokładnie omawia elementy obu zestawów, pomaga też dopasować odpowiednie parametry do Waszej pierwszej wędki.

Wędkarskie abecadło - Bat

Film instruktażowy z cyklu Wędkarskie Abecadło, poświęcony łowieniu wędką z zestawem skróconym, tzw. batem.

Spinningowe potyczki

Paweł, Kamil oraz Maciek wyruszają do Irlandii, aby pod czujnym okiem miejscowych przewodników – Jacka Gornego oraz Tomka Kurmana realizować wędkarskie zadania.