Biblioteka filmów

Spławik kontra lekki grunt

Robert Wiśniewski z Centrum Wędkarstwa zaufał drgającej szczytówce, a Damian Furmańczyk, zawodnik specjalizujący się w metodzie spławikowej, pozostał wierny odległościówce. Obaj demonstrują swoje zestawy, omawiają ich budowę oraz zalety, a w międzyczasie łowią dorodne karasie, liny, a także jazie i płocie.

Drachkovitch & Drop shot

Na czeskim łowisku specjalnym, łowiąc pod okiem Jakuba Vágnera, znanego czeskiego wędkarza, sporo dowiedzieliśmy się na temat dwóch, mało jeszcze znanych w Polsce metod, wykorzystujących jako przynęty martwe rybki.

Szczupaki z płytkiej wody

Doskonale wszystkim znany Piotr Piskorski pokaże przynęty, jakimi kusi zębate drapieżniki żerujące na płytkich wodach. Dowiecie się m.in., czym różnią się crankbaity od twitchbaitów oraz jakie jerkbaity i powierzchniowce goszczą w jego pudełkach.

Metoda bolońska

Waldemar Ptak wraz ze swoim kolegą Sławkiem, znanym wędkarzem z Dunajca, postarają się przekonać Was o skuteczności tej metody, łowiąc waleczne certy i świnki.

Spinning dla wytrwałych

Nasi bohaterowie podjęli się zaprezentowania rybności na wodach w okolicy Bydgoszczy, ale na skutek niesprzyjającej pogody ich zadanie bardzo się skomplikowało...

Sposób na sandacze

Wyprawa na sandacze na obfitujący w nie zbiornik zaporowy Pilchowice. Klasyk gatunku.

Bat cz. 1

W pierwszej części „Bata” Piotr Stępniak zdradzi nam m.in., jak dobrać odpowiedni sprzęt oraz jak zrobić prostą i efektywną zanętę.

Bat cz. 2

W drugim odcinku instruktażu udzielają także Janusz Smalec (mistrz Polski) i Mariusz Walczyk (członek kadry narodowej). Wspólnie nauczą nas, jak wygruntować łowisko, jak podawać zanętę oraz zdradzą kilka innych sekretów, dzięki którym każdy może szybko zacząć skutecznie łowić batem.