Biblioteka filmów

Wyspa wędkarzy

Bornholm to wędkarski raj w zasięgu ręki. Dorsze z kutra, trolling łososi, spinning z plaży i inne atrakcje, które sfilmowaliśmy dla Was. Twarda, męska przygoda w pięknych plenerach.

Z wędką przez świat - Słowenia 1

Ten film to prawdziwa gratka dla miłośników podróży oraz wędkarstwa muchowego. Z wielką przyjemnością wybraliśmy się z wędką i kamerą do Słowenii, która w Europie uchodzi za prawdziwy raj muszkarski. Przyjeżdżają tam wędkarze z wielu krajów, bo naprawdę jest po co.

Z wędką przez świat - Słowenia 2

Ciąg dalszy wyprawy do Słowenii. Po przerwanej przez ulewne deszcze pierwszej ekspedycji wędkarze postanawiają pojechać tam ponownie. Tym razem widzą Słowenię taką, o jakiej marzyli – skąpaną w słońcu, z rzekami o krystalicznie czystej wodzie, w których na każdym kroku można obserwować piękne ryby.

Z gruntówką na sumy

Największy spośród słodkowodnych drapieżników w Europie. Nosi miano bezwzględnego zabójcy, który pochłania wszystkie mniejsze ryby, nie gardzi ptactwem wodnym, a mówi się też o przypadkach atakowania innych zwierząt oraz ludzi.

O dwóch takich. co łowili karpie

Karpiowe łowisko Jeżewiec. Andrzej Kucułyma i Dariusz Burzymowicz przedstawiają profesjonalny i szczegółowy instruktaż dotyczący zarówno nęcenia, jak i odpowiedniego montażu zestawów karpiowych.

Ryby z głębin

Wylądowaliśmy tym razem w samym środku raju dla wędkarzy morskich. Postanowiliśmy sprawdzić, w czym tkwi urok łowienia potężnych ryb z głębin i nie zawiedliśmy się.

Methodowe strategie

Dwaj wędkarze, Marcin Kostera i Paweł Smyk, spotkali się nad brzegiem łowiska obfitującego w duże karpie oraz „sportowe” leszcze, gdzie obaj wcześniej nigdy nie łowili. Jak nasi bohaterowie poradzili sobie w takiej sytuacji? Sprawdźcie sami!

Wędkarski patrol

Relacja z rajdów na urokliwe łowiska, obfitująca w emocjonujące hole szczupaków, okoni i pstrągów.