Biblioteka filmów

Tańczący z jesiotrami

Obejrzyjmy wspólnie, jak można „zatańczyć” z jesiotrami zamieszkującymi legendarną rzekę Fraser w Kanadzie.

Z wędką na Kanary

Wakacyjna wycieczka do ciepłych nadmorskich kurortów wcale nie musi polegać na wygrzewaniu się w promieniach słońca i piciu kolorowych drinków. Zwłaszcza gdy jest się wędkarzem z krwi i kości, a za cel letniego wypoczynku wybierze się Wyspy Kanaryjskie.

Wielka Majówka

Jest to opowieść o wyprawie w nieznane, o odwiecznej i szalonej pogoni muszkarzy za rójką jętki majowej. Tym razem poniosło nas na łowiska bałkańskie, "pachnące" jeszcze wojną.

Na tropie szczupaka

Wyprawa na irlandzkie szczupaki, podczas której ćwiczyliśmy różne metody połowu cętkowanych drapieżników. Łowienie w rzece i w jeziorze, z brzegu i z łodzi. Na spining, trupka, muchę, trolling i całkiem nietypowe przynęty.

Powrót sandacza

Uzbrojeni w spinningi postanowiliśmy sprawdzić, czy królowa polskich rzek odradza się po ciężkich latach kłusownictwa i bezmyślnego pogłębiania dna. Również na sandacza – tyle że z gruntu – uderzyliśmy na hiszpańskim zbiorniku Caspe. Koniecznie sprawdźcie, jak wypadły nasze próby.

Wędkarstwo podlodowe 2 - Sposób na sieję

W tym odcinku Michał Krzyżanowski w towarzystwie Pawła Mireckiego pokaże, jak skutecznie łowić sieje, uznawane za najbardziej szlachetne ryby pośród tych, które można złowić pod lodem.

Sposób na okonia

Tym razem zdecydowaliśmy się na spotkanie z piękną, waleczną i żarłoczną rybą – okoniem. Natalia i Sławek, zwycięzcy castingu WMH, pojechali wraz z naszą ekipą spróbować lekkiego spinningu w wersji jeziorowej.

UST-124

Film ten opowiada o jednej z wypraw na rodzime dorsze w typowo swojskich okolicznościach przyrody.