Biblioteka filmów

Na tropie szczupaka

Wyprawa na irlandzkie szczupaki, podczas której ćwiczyliśmy różne metody połowu cętkowanych drapieżników. Łowienie w rzece i w jeziorze, z brzegu i z łodzi. Na spining, trupka, muchę, trolling i całkiem nietypowe przynęty.

Powrót sandacza

Uzbrojeni w spinningi postanowiliśmy sprawdzić, czy królowa polskich rzek odradza się po ciężkich latach kłusownictwa i bezmyślnego pogłębiania dna. Również na sandacza – tyle że z gruntu – uderzyliśmy na hiszpańskim zbiorniku Caspe. Koniecznie sprawdźcie, jak wypadły nasze próby.

Wędkarstwo podlodowe 2 - Sposób na sieję

W tym odcinku Michał Krzyżanowski w towarzystwie Pawła Mireckiego pokaże, jak skutecznie łowić sieje, uznawane za najbardziej szlachetne ryby pośród tych, które można złowić pod lodem.

Sposób na okonia

Tym razem zdecydowaliśmy się na spotkanie z piękną, waleczną i żarłoczną rybą – okoniem. Natalia i Sławek, zwycięzcy castingu WMH, pojechali wraz z naszą ekipą spróbować lekkiego spinningu w wersji jeziorowej.

UST-124

Film ten opowiada o jednej z wypraw na rodzime dorsze w typowo swojskich okolicznościach przyrody.

Sposób na szczupaka

Nowe, skuteczne gumy oraz ciekawe techniki prowadzenia przynęt zaprezentowane przez Tomka Krysiaka i Pawła Mireckiego, którzy tym razem wzięli pod swoje skrzydła kolegę po kiju ze znacznie młodszej generacji.

Od spławika do gruntu

Robert Wiśniewski krok po kroku wyjaśnia i demonstruje techniki połowu jeziorowych ryb spokojnego żeru metodą odległościową i feederem. Od doboru sprzętu i skomponowania zanęty, przez wybór łowiska, po technikę holu.

Wyprawa na karpie

Wraz z Holendrami, Belgami, Niemcami i Anglikami udaliśmy się do Gosławic pod Koninem na wspaniałe łowisko karpiowe. Była to świetna okazja, by przekonać się, jakie metody stosują koledzy z zagranicy.